13 Ağustos 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Turkcell Telsiz Kullanım Ücreti Nedir

Turkcell Telsiz Kullanım Ücreti Nedir Telsiz kullanım ücreti nedir?

Bu ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2014 yılı için 16,30 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell,​ bu ücreti kurumsal aboneleri için devlete ödemektedir...

26 Ocak 2015 itibarıyla faturasız kurumsal hatlar için, Telsiz Kullanım Ücreti Vergisi tahsil edilmeye başlanacaktır. Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir.

2015 için Telsiz Kullanım Ücreti 17,95 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell bu ücreti aboneleri adına devlete sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı 12 eşit taksitte ve aylık olarak tahsil eder.

​Neden böyle bir ücret alınıyor?

​Bu ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2015 yılı için 17,95 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell bu ücreti aboneleri adına devlete sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı aylık olarak tahsil eder. Faturasız hatlar için 12 ay boyunca aylık 1,50 TL olarak hattınızdan tahsil edilir​​​
.
Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp göndererek güncel Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.


33008 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim