29 Eylül 2020 Salı
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Genital Bölge Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital Bölge Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler Bisiklet selesinin direksiyondan daha yüksek pozisyonda olması, kadınlarda vajinanın zarar görermesine neden olduğu ortaya çıkarıldı. Bisikletinizi kullanmadan önce düzgün konuma getirin ve pedli tayt giymeyi ihmal etmeyin.

Spor sonrası terden ıslak hale gelen spor taytınız ya da şortunuz bakteri üretir ve vajina sağlığınız için büyük bir risk taşır. Bakteriler, vajina kanallarınıza ulaşırsa, vajinanızdaki mikropların dengesini bozar ve enfeksiyona neden olur. Spordan sonra hemen üzerinizdeki terli ve ıslak kıyafetleri çıkarıp duş almanız, enfeksiyon kapma riskinizi azaltır.

Vajinal kuruluk nedeniyle ile sevişme öncesi en hızlı sonucu almak için bebek yağı mı kullanıyorsunuz? Eğer siz de bu hataya düşüyorsanız, çok dikkatli olmalısınız. Yağ içerikli kayganlaştırıcılar, kalın yapıdadırlar ve vajinanızdan kolay temizlenmezler. Ayrıca vajina kanallarını tıkayan bebek yağları, enfeksiyona da neden olabilir. Bebek yağı yerine silikon ya da su bazlı kayganlaştırıcılar kullanabilirsiniz. Bu tip kayganlaştırıcı ürünler vajinanızdan çok daha kolay temizlenir ve vajina sağlığınız için daha iyidir.


688 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim