28 Ekim 2021 Perşembe
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Bebek Oyuncakları Nasıl Olmalıdır 0 - 12 Aylık

Bebek Oyuncakları Nasıl Olmalıdır 0 - 12 Aylık Bebek oyuncakları bebeğinizin hem fiziksel hemde zihinsel gelişiminde önemli katkıları vardır. El becerileriyle uzanabildiği oyuncaklar keşfedip, dokunmasını, tanımasını ve kas sistemini çalıştırır. Görsel oyuncaklarda hafıza ve öğrenme kalitesini geliştirir.

Egzersiz oyuncakları (0 ay ve üstü)

Sağlıklı bir beden açısından egzersiz çok önemlidir. Bu tip oyuncaklar bebeğimizin sağlıklı bir şekilde kolunu, bacağını; tüm vücudunu hareket ettirmesini sağlayacak, onu fiziksel açıdan geliştirecektir.

Peluş oyuncaklar (6 ay ve üstü)

Bebeğinizin ona sarılıp uyuyacağı yumuşak peluş oyuncaklar, kendisini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Peluş oyuncak bebeğiniz için bir arkadaş görevi de görecektir. Yumuşak olması açısından bebeğin dokunma duyusu da gelişecektir.

Şekilli kutular (6 ay ve üstü)

Farklı boyut, renk ve şekillerdeki kutularla oynaması bebeğimizin el becerisini geliştirecek, boşlukları uydurma, ayırt etme gibi yeteneklerinin gelişmesini sağlayacaktır.

İç içe geçirilen oyuncaklar (6 ay ve üstü)

Bu oyuncaklar çocuğun birçok becerisini geliştirecektir. İç içe geçirilecek kapları birbirine vurarak ses yaratacak, renklerine göre ayıracak, içe içe koyacak, kuleler yapacak; bu sayede hayal gücünü ve el becerilerini geliştirecektir.

Müzikli, sesli oyuncaklar (9 ay ve üstü)

Farklı şekilde sesler çıkaran ve müzik yapan oyuncaklar bebeğimizin dinleme yetisini ve belleğini kullanma yeteneğini geliştirecektir.

Banyo oyuncakları

Bebeğimizin sudan korkmaması için yapmamız gereken en önemli şey banyoyu onun için keyifli hale getirmektir. Onun suda oyun oynaması için birtakım su oyuncakları almamız faydalı olacaktır.

Kitaplar

Farklı kumaşlarla tasarlanmış bu kitaplar hem bebeğin dokunma duyusunu, hem de renklerle algısını geliştirecektir. Üstelik bu kitapların banyo için özel olarak tasarlanmış olanları da mevcut.

341609 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim