5 Aralık 2021 Pazar
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Yılbaşı Gecesi Ev Partisi Oyunları

Yılbaşı Gecesi Ev Partisi Oyunları Yılbaşına sayılı günler kala 2015 yılına girmemize az kaldı. Yılbaşı programları yapılıyor. Dışarıda bar,disko ve eğlence mekanlarında planlar hazırlanırken diğer bir yandan da ev partileri ve akşam yemekleri aile ve dostlarla planlanıyor.

Yılbaşı gecesinde eğlenceli ve heyecanlı oyunlarla keyifli saatler geçirebilirsiniz. İşte alternatif önerilerimiz;

Tombala, ilk ve vazgeçilmez yılbaşı akşamlarının oyunlarındandır. Elbette sıcak bir ev ortamında tombalasız bir yılbaşı akşamı düşünülemez. 1'den 90 a kadar numaralanmış taşlar torba içinde bulunur ve sayı kartları dağıtılır. Seçilen kişi numaraları çeker kimlerde o çekilen şanslı numara varsa, numara kartında o haneyi kapatır. Kartlarda üç sıra sayılar bulunur, ilk sırayı kapatan kişi birinci çinkoyu yapmış olur. Diğer sıranın kapatılması ise ikinci çinko olur. 15 sayı hanesini de kapatan ilk yarışmacı tombala yapmış olur :)

Tabu, cafe oyunları olarak en çok tercih edilen oyunlardan biridir ve bir kelime oyunudur. Oyuncular gruplara ayrılır, tabu kartlarındaki kelimeleri kullanmadan yazan ifade anlatılmaya çalışılır, tabi birde zamana karşı olması heyecanı arttırır. Komik diyalogların ve eğlenceli hatıraların anlatılarak kelime bulmaya çalışılması da güldüren anlar yaşanmasına sebep olur. Tabu, yılbaşı gecesinde güzel ve keyifli saatler geçirmenizi sağlayacaktır.


Jenga, denge oyunudur. Ahşap parçaları kuralına göre dizilir. Daha sonra ister bireyse ister de gruplara ayrılarak takım oluşturarak oynanılabilir. tek elle alınan ahşap parça en üste denge bozulmayacak şekilde konulur. Kim ahşap kulenin dengesini bozar ve yıkılmasına neden olursa oyun biter, yenilir. Jenga oynarken hem fiziksel hareketler önemli hemde gülüp eğlenirken heyecanlı anlar yaşanacaktır.

Monopoly, saatler devam eden ve her an kim kazanacak duygusuyla heyecanı hiç bitmeyen bir oyundur. Çekilen kartlar, kuralları, paralar eğlenceli kapışmalara sebep olacaktır. Batanlar çıkanlar birbirine yardım edip pazarlıklar derken kaliteki bir akşam yaşamanızı sağlayacak bir oyundur.

Kareoke, yılbaşında kareoke sistemi kullanılarak şarkılar söylenebilir. Şarkının melodisini yakalayamayanlar veya sözleri yanlış söyleyip takip edemeyen elenir. Hem sevdiğiniz müzikleri dinleyerek hemde şarkı söyleyerek müzik dolu bir gece geçiriniz.

2015'e merhaba derken yeni yıla eğlence ve neşeyle girerseniz tüm senenizde neşe mutlulukla geçer...

374368 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim