29 Mayıs 2020 Cuma
Sitemizde şuan 5 aktif ziyaretçi var

Doğalgaz Faturasını Düşürme Yolları

Doğalgaz Faturasını Düşürme Yolları Yalıtım yaptırmak, doğalgaz faturasını düşürmeye yarayan ilk önemli noktalardan biridir. Mantolama iç ve dış olarak yaptırılırsa ısı kaybını %80 lerde koruyan bir yöntemdir. Isıyıda evde tutmaya yaradığından doğalgaz tüketimini aza indirir.

Kombi bakımı yaptırmak, ihmal edilen noktalardan olsada kombi bakımı kombinin verimli çalışmasına etkendir. Az enerjiyle çalışan kombi doğalgaz faturanızında azalmasını sağlayacaktır.

Çift camlı pencere taktırmak, en çok ısı kaybının yaşandığı yerler camlarımızdır. Kapalı olsada hem yüzeyinden hemde cam altlarından soğuk gelebilir. %10'kadar ısı kaybını önlemektedir.

Kalorifer peteklerinin önünü açmak, sıkça yapılan hatalardan biridir. Petek önlerinde koltuk bulunması gerekli ısının homojen olarak yayılmasını engeller ve ısıyı çeker. Peteklerin önünü açarsanız ev ve odalarınızın ısınması kolaylaşacaktır.

Cam ve kapı etrafı yalıtımı yaptırmak, sünger veya macun çekerek ısı kayıplarını önleyebilirsiniz.

Kombiyi sürekli açıp kapatmamak, kombi az ısıda sürekli çalışırsa daha az enerji ile çalışır. yrıca boş ve kullanılmayan odalardaki petekler ve kapısı kapalı tutulabilir.

Bu noktalara dikkat ederseniz doğalgaz faturanızda anlamlı bir azalma olacaktır.

52017 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim