29 Mayıs 2020 Cuma
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler

Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler Yumurtanın tok tutucu özelliği bilinir de, metabolizmayı hızlandırdığı pek bilinmez. Amerika'da yapılan bir çalışma, düzenli olarak yumurta tüketen bireylerde günlük enerji alımının 400 kalori daha az olduğunu gösteriyor.Her gün 1 adet haşlanmış yumurta çok faydalı. Kolesterol problemi olanlar ise, haftada 3-4 kere tüketebilir.

Baharatlar tam anlamıyla mutfaklardaki minik sihirbazlar. Vücut ısısını ve bu sayede metabolizma hızını artırıyorlar.Yemeklere ve salatalara lezzet kattıkları gibi tuz ve şeker kullanımını azaltarak kilo kaybına yardımcı oluyorlar.

Özellikle maydanoz, brokoli, lahana, ıspanak, pırasa, yaban mersini, siyah üzüm, elma, erik, vişne, kiraz ve turunçgillerde bulunan flavonoidler, yağ yakımına destek oluyor. Ayrıca C vitamininin vücutta kullanım oranını da artırarak bağışıklığı da destekliyor.

Sarımsak ve soğan vücuttaki kortizol hormonunu dengeleyerek hücrelerin yağ depolarını azaltmasına yardımcı oluyor. Tam anlamıyla vücut yağlarını düşürücü etkisini gösterebilmesi için düzenli olarak haftada 2-3 kez 1-2 diş çiğ şekilde tüketilmesi gerekiyor. Kokusundan rahatsızlık duyanlar maydanoz ile birlikte tüketebilir.

Süt ve süt ürünleri yağ yakımına yardımcı besin grubunu oluşturuyor. Kalsiyum, fosfor ve protein gibi besin öğelerinden oldukça zengin olan süt, yoğurt, peynir yağ yakımına destek oluyor.

Son yıllarda beslenmemizde sıkça yer verir olduğumuz yeşil çay pek çok faydası ile muhteşem bir sağlık deposu. Beyaz çay ise, yavaş yavaş hayatımızda yerini almaya başlamış durumda.Yüksek antioksidan kapasitesi ve yağ yakımına yönelik özellikleriyle ön plana çıkan beyaz çay da yeşil çay gibi içeriğindeki kateşinler ile metabolizma ve karaciğerin yağ yakım hızını artırıyor. Günde 2-3 fincan tüketilebilir.

Vücutta yağ tutulumunu azaltan lifli gıdalar, aynı zamanda bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak kilo artışının önüne geçiyor. Mevsimine uygun sebze ve meyvelerin kişinin günlük enerji ihtiyacına göre günde ortalama 5 porsiyon tüketilmesi, fazla kilolarla mücadelede de destek oluyor.

731 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim