22 Şubat 2020 Cumartesi
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Ten Rengine Göre Ruj Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Ruj Rengi Seçimi Ten rengine göre ruj rengi seçimi nasıl olmalı?

Kumral saç ve buğday ten
Akdeniz tipi olarak hafif yanık teniniz ve açık ya da koyu kumral saçlarınızla seçeneğiniz çok. Hemen her renk ruj size yakışabilir. Belli bir renkte karar kılmak zorunda değilsiniz. Yalnız dişleriniz Hollywood yıldızları kadar beyaz değilse koyu kahve tonlardan uzak durun. Çünkü bu renkler dişlerinizdeki sarılığı daha belirgin hale getirir. Eflatuna dönük pembe tonlar kumrallara zarif bir hava katar. Nude rujlar doğal seksapelinizi ortaya çıkarır. Şeftali tonlarıysa teniniz hafif bronzlaştığında baştan çıkarıcı bir etkiye sahip olabilir. Parti makyajında dudaklarınıza süreceğiniz altın tonlarında bir rujla bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Sıcak toprak tonları da buğday teninize çok yakışabilir. Mor renkli rujlar da erkeklerin bakışlarını dudaklarınıza kenetleyebilir.

Kızıl saç ve beyaz ten
Marcia Cross ya da Julianne Moore gibi doğal kızıl saçlı ve neredeyse şeffaf tenliyseniz açık tonlarla dudak renginizi vurgulamanız size çok yakışır. Gündelik hayatta şeffaf parlatıcılar sizin için ideal. Dudaklarınıza biraz renk vermek istiyorsanız, karamel, kahve ve portakal tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renkler teninizin duruluğunu daha da vurgulayacak. Kırmızı ruj seçerken daha dikkatli olmanızı öneririz, çünkü kırmızı ruj cildinizi daha beyaz gösterir, bu yüzden yüzünüz daha soluk görünebilir. Kahveye bakan kırmızılar ise teninize daha uygun olur.

Sarı saç ve açık ten
Sarışınsanız özellikle gündüzleri daha hafif tonları tercih etmelisiniz, çünkü koyu renkler sizi fazla gösterişli yapabilir. Yumuşak renkli dudaklar sarışınlara sıcak bir ifade verir. Pastel tonlar zarif yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirecek, açık renkli gözlerinizi daha çok vurgulayacak. Akşam saatlerinde biraz daha iddialı olabilirsiniz. Daha güçlü pembe ve menekşe tonlarıyla dudaklarınız ışıldayabilir. Klasik bir kırmızı rujun açık teninizde çok cool duracağı kesin, ayrıca size baştan çıkarıcı bir hava da verir. Kırmızı rujunuzun üzerine, altın ışıltılı şeffaf bir parlatıcı sürmeyi deneyebilirsiniz. Sandal ağacı/pembe tonları teninizi canlı gösterebilir.

Gece makyajında ise menekşe tonlarındaki pembeler, beyaz ve duru teninizi çok daha asil gösterebilir. Portakal ve altın tonlarından özellikle uzak durmalısınız. Sarı tonlar teninizi gri ve soluk gösterir.

Siyah saç ve esmer ten
Esmer tenliyseniz daha rahat karar verebilirsiniz, çünkü birçok ruj tonu teninizle mükemmel uyum sağlayabilir. Özellikle kırmızı, mürdüm, kahverengi ve koyu renkli rujlar size çok yakışacak. Pembe rujlar da günlük hayatta tercih edebileceğiniz tonlar arasında. Pembenin çok açık ve çok parlak tonlarından kaçınmanız yeterli.

65448 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim