27 Kasım 2020 Cuma
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Candan Erçetin Kimdir, Candan Erçetin Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Candan Erçetin Kendi hayatı üzerine bağımsız karar verebilme yetisi bu yıllarda gelişmiş olmalı ki ailesinin tüm itirazlarına rağmen Arkeoloji okuma ısrarından vazgeçmemiş.

İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji eğitimini Viyana da yüksek lisansla pekiştiren şarkıcı Galatarasay Lisesinde haşır neşir olmaya başladığı müzikle ilişkisini de hiç koparmamış.

Lise eğitimi sırasında İstanbul Belediye Konservatuarında almaya başladığı şan eğitimini Viyana yıllarında konservatuarla sürdürmüş. 1986 'da "Klips ve Onlar" grubuyla Eurovision Şarkı Yarışmasının en iyi sonuçlarından olan 9.'luğu hatırlıyorsanız Candan Erçetin'in de grubun üyeleri içinde yer aldığını biliyorsunuzdur.

Müzikal kariyerindeki sıçrama tahtası diye nitelendirebileceğimiz yarışma onun için başlı başına bir sınav olmuş.

Profesyonel müzik yaşamına 1989 yılında "Siyah&Gümüş" adlı gece kulubünde Arie Antigue ve Chansons söylemeyi şart koşarak başlayan şarkıcı tüm bu yıllar boyunca daha çok gece kulüplerinde sahne aldı.

Erçetin'in canlı performansı ile yarattığı hayranlık daha o dönemde istediği dinleyici kitlesini yaratmıştı. Trakya'dan ve göçmeni oldukları Makedonya'dan ezgilerin ağırlıklı olduğu "Hazırım" adlı ilk solo albümünü 1995 yılında çıkardı.

Ardından gelen birçok albümde makedon ezgileri varlığını hep hissettirdi. Şu günlerde birçok şarkıcının peşpeşe çıkardığı remixle Türkiye'yi tanıştıran Erçetin "Sevdim Sevilmedim"’in ardından remix yapmaya devam etti.

İkinci solo albümü "Çapkın"la başladığı beste çalışmalarını son albümde tamamı kendisine ait sözlerle pekiştiren şarkıcı sadece iyi yorumcu değil aynı zamanda üretken bir sanatçı olduğunu da gösteriyor. 8 yıllık kariyerinde çıkardığı 7 albüme geçtiğimiz günlerde bir de fransızca albüm ekleyen Erçetin çeşitli televizyon programlarına da imza attı.

Türkiye'nin her tarafında turnelere çıkan ve dünyanın sayılı kentlerinden aldığı davetlerle önemli sahnelerde konserler veren şarkıcı son albümünde Edith Piaf, George Mustaki gibi ünlü müzisyenlerin klasikleşmiş parçalarını kendine özgü tarzı ve mükemmel fransızcasıyla yeniden yorumluyor.

1994 yılında Galatasaray Lisesinde başladığı müzik öğretmenliğine hala devam eden Erçetin müzikal kariyerinde sessiz ama sağlam adımlarla ilerliyor.
Bölüm Etiketleri : Candan Erçetin kimdir, Candan Erçetin biyografi, Candan Erçetin hayati

44414 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim