1 Aralık 2020 Salı
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Cem Özkan Kimdir, Cem Özkan Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cem Özkan Kısa bir süre sonra Ömer Ahunbay, Hakan Özer, Tarkan Mumkule ve Mehmet Gencer ile tanışması, müzikal kariyerinin dönüm noktalarından biri oldu.

Bu ekiple birlikte “China Band” adlı bir grup kuran Özkan, grupla iki yıl kadar birlikte çalıştıktan sonra 1989’da Amerika’ya gitti. Türkiye ile bağlantılarını koparmayan Özkan, Amerika’da müzik üzerine çalıştıktan sonra 2000’de Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Amerika dönüşünde eski arkadaşları Ömer Ahunbay, Hakan Özer ve Oğuz Kaplangı ile günümüzün eğlenceli grubu Rebel Moves'u kurarak bas gitarist olarak gruptaki yerini aldı.

Rebel Moves ile beş yıl boyunca sayısız konser ve bar programı yaptı. 2005 yılında Soundcheck Kayıt Stüdyosu'nu açtı. O sıralarda Rebel Moves'un ilk albümü olan ''Are You Satisfied?'' albümü yayınlandı.

Soundcheck'te ard arda kayıtlarını tamamladığı İstanbul Attack ve Gece Yolcuları albümlerinden sonra sıra yıllardır bestelediği kendi şarkılarını bir albümde toplamaya karar verdi. Bu düşünce ile prodüktörlüğünü Can Şengün'ün yaptığı ilk albümü “Kendimce” 2006 yılının sonunda yayınlandı. Albüme dört klip çeken Özkan, özellikle Fatih Kızılgök’ün çektiği “Dön Bana” klibiyle büyük ses getirdi. Klip kısa sürede hem televizyonlarda hem de internette yüksek izlenme oranlarına ulaştı.

Cem Özkan, en son 2008’de yayınlanan Gece Yolcuları’nın üçüncü albümü “Kalbin Kadar Yakın”ın prodüktörlüğünü üstlendi. Cem Özkan bir yandan da sahnede kendisine eşlik eden Murat Tükenmez, Soner Ceyhan, Gülyar Balcı ve William Richart Cardoso ile birlikte ikinci solo albümüyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

ALBÜMLERİ

Kendimce (2006)
Bölüm Etiketleri : Cem Özkan kimdir, Cem Özkan biyografi, Cem Özkan hayati

46775 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim