1 Ekim 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Bilge Emeç (1940 - .... ) Kimdir, Bilge Emeç (1940 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bilge Emeç (1940 -  .... )

1940 yılında İstanbul'da doğdu. Kızlık soyadı Taşçıoğlu'dur. Arnavutköy Kız Koleji'nden okudu. 1961 yılında Robert Koleji'nden mezun oldu.


7 Mart 1990 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Çetin Emeç ile 5 Şubat 1962 tarihinde Beyoğlu evlendirme dairesinde evlenmiştir.


Kızı Mehveş Emeç (Birol), oğlu Mehmet Emeç'tir.


Çetin Emeç'le tanışması
Yazları ailemle, Erenköy'deki evimizde geçirirdik. Zaman zaman, denize girmek için Suna'ların (Kıraç) Çiftehavuzlar'daki yalılarına giderdim. Yine bir hafta sonu, sene 1956, denizde hafif hafif yüzüyorum. Birden farkına vardım ki, sahilden bir hayli açılmışım. Baktım hemen ilerimde demirli bir kotra var, hemen oraya doğru yönelerek, gidip ona tutundum. Tam o sırada kıçtan takma motorlu bir tekne yanımdan geçti ve birden durdu. Motorun içi dolu, iki de kız var, Çetin kullanıyor. Bana, ‘Çok açılmışsınız, yüzerek geri dönemezsiniz, biz sizi gideceğiniz yere bırakalım’ dedi. Dönerken önce o kızları, daha sonra da beni eve bıraktılar. Çetin'le ilk tanışmamız böyle oldu.


Bölüm Etiketleri : Bilge Emeç (1940 - .... ) kimdir, Bilge Emeç (1940 - .... ) biyografi, Bilge Emeç (1940 - .... ) hayati

43092 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim