15 Ocak 2021 Cuma
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Bengü Kimdir, Bengü Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bengü Bengü, ortaokul ve liseyi okudugu Özel İzmir Amerikan Lisesi döneminde müzik çalışmalarına devam etti ve İzmir'de sahnelenen 'Oliver Twist' müzikalinde başrol oynadı. Müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayrasa'dan bir yıl boyunca şan dersleri aldı.

1996 yılında Müfit Bayrasa'nın bir bestesiyle Müyap ve Show TV tarafından organize edilen Pop Show 96' Şarkı Yarışması'nda ikinci oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Doğulu'nun albüm teklifi üzerine hem üniversite eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul'a yerleşti.

Albüm çalışmaları yaklaşık 3.5 yıl sürdü. Çalışmaları devam ederken Bengü, üç yıl Kenan Doğulu'ya vokal yaptı. Ayrıca albümün aranjörlüğünü üstlenen Ozan Doğulu ile de çeşitli çalışmalarda yer aldı. Bengü, halen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi 4. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda Akademi İstanbul Şan Bölümü'nde müzik eğitimini sürdürüyor.

Temmuz 2000'de piyasaya çıkan 'Hoşgeldin' adlı albümde, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu bestelerinin yanı sıra Şehrazat, Ümit Sayın, Ufuk Yıldırım, Yıldız Tilbe, Yaşar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer alıyor. Düzenlemeler ise Ozan Doğulu'ya ait...
Bölüm Etiketleri : Bengü kimdir, Bengü biyografi, Bengü hayati

47168 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim