24 Eylül 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Badem Kimdir, Badem Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Badem Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) bünyesinde bir “Taşoda” grubu olarak temelleri atılan Badem, akustik tınılı ve çok sesli bir pop-rock grubu olmak hedefiyle yola çıktı. Türk halk şairi Karacaoğlan’ın şiirlerindeki felsefeyi benimseyen grup üyeleri, BÜMK’de uzun bir süre koristlik, koro şefliği ve kulüp başlanlığı gibi pek çok faaliyette bulundu.

Vokal ve piyanoda Mustafa Kemal Öztürk; vokal, gitar ve perküsyonda Barış Bahçeci; gitar, mandolin ve vokalde Mert Özdemir; bas gitar ve vokalde Doğaç Başaran; davul ve perküsyonda Emre Yıldız’dan oluşan Badem grubu, ilk albümünü Taşoda ve Sony BMG ortaklığıyla 2005 yılının ekim ayında yayınladı. Adını Barış, Devrim ve Mustafa’nın baş harflerinden alan grup, ilk albümleriyle kendilerine has bir dinleyici kitlesine sahip oldu.

Modern ve akustik ağırlıklı pop-rock sound'u ve çok sesli vokallerle söyledikleri Karacoğlan sözleriyle Badem grubu, geniş bir kesim tarafından sevilmeyi başardı. İkinci albümleri “S’onsuz”u 2008 yılının ilk günlerinde müzikseverlerle buluşturan Badem, bu albümden çıkış şarkısı olarak Özlem Tekin’le düet yaptıkları “Kalpsiz”i seçti. Albümde bir şarkıda İlhan Şeşen’le de düet yapan Badem, “S’onsuz” da yine bir Karacaoğlan şiirine yer verdi.

Albümde söz ve müziklerin tamamına yakını, aynı zamanda grubun prodüktörlüğünü de yapan Mustafa Kemal Öztürk imzası taşıyor. Özlem Tekin’li çıkış şarkıları “Kalpsiz” ile büyük ilgi gören grup, bir yandan da sahibi oldukları “Taşoda Ses Tasarım & Müzik Prodüksiyon” ile pek çok albüm prodüksiyonu ve çalışmasına da imza atıyor...
Bölüm Etiketleri : Badem kimdir, Badem biyografi, Badem hayati

45769 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim