1 Ekim 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Barış Akarsu Kimdir, Barış Akarsu Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Barış Akarsu 29 Haziran 1979'da Zonguldak'ta dünyaya geldi. Annesi Hatice Hanım ve Babası Selahattin Bey'dir. İlk, orta, lise eğitimini küçük yaşlarda yerleştikleri Amasra'da tamamladıktan sonra lisedeyken yelken sporuna gönül verir ve bu sporu Amasra Yelken Klübü'nde profesyonel olarak yapmaya karar verir.

Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başlayan Akarsu, ilkokuldayken elinde blok flütle sokakta dolaştığını söyler. Ama esas müzikle tanışması Amasra'ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye gitar ve mızıkası iledir. Evlerinde Ruhi Su, Cem Karaca sürekli dinlenen sanatçılardır. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 70'lerin 80'lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarını dinlemeye devam etti.

Antalya'da animatörlük ve müzisyenlikten sonra Karadeniz Ereğlisi'ne gelerek burada 4 yıl boyunca çesitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yaptı. Bu dönemde televizyonda gördüğü Akademi Türkiye yarışmasının tanıtım reklamları dikkatini çekti ve bu yarışmaya katıldı.

2004 Temmuzda Akademi Türkiye Yarışmasını 1. olarak tamamladı. Yarışmadan sonra uzun süredir gelmeyi ve yaşamayı düşündüğü İstanbul'a yerleşti ve müzik çalışmalarına burada devam etti. Akademi Türkiye Yarışması'ndan hemen sonra yurdun dört bir yanında sayısı 100'ü geçen çesitli konserler verdi.

14 Ocak 2005'te Seyhan Müzik'ten Serdar Öztop'un prodüktörlüğü ile yaptığı ilk albümü "Islak Islak"ı piyasaya çıkardı. Bu albümden aynı yıl içerisinde "Islak Islak", "Kimdir O" ve "Amasra" parçalarına klip çeker ve bunlar televizyonlarda müzik kanallarında yayınlandı.

17 Ağustos 2006'da Seyhan Müzik etiketli aranjör ve yönetmenliğini Ayhan Onurtaş, Ergin Altınel ve Ercüneyt Özdemir'in yaptığı "Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek" isimli ikinci albümü çıkardı. İlk klip parçasını da albümün ilk parçası olan "Vurdum en dibe kadar" isimli çıkış parçasına çekti.

Yeni albümünün ve beğeni ile izlenen "Yalanci Yarim" dizisinin çalışmalarını sürdürürken, doğumgünü olan 29 Haziran 2007'de Bodrum'da geçirdiği trafik kazasının ardından 6 günlük uzun ve umutsuz bekleyişin ardından komadan çıkamayarak, arkasında birçok sevenini yalnız bırakarak 4 Temmuz 2007 gecesi hayatını kaybetti...
Bölüm Etiketleri : Barış Akarsu kimdir, Barış Akarsu biyografi, Barış Akarsu hayati

42363 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim