3 Aralık 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 6 aktif ziyaretçi var

Aydilge Kimdir, Aydilge Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aydilge Müzik denizine hiç vakit kaybetmeden balıklama dalıp, sekiz yaşında TRT Radyosu Çocuk Korusu sınavlarını kazanan Aydilge, 14 yaşında babasının yakasına yapışıp "Elektro gitar istiyorum!" diye tutturmasının sonucunda, ilk gitarını elde etti ve kendi bestelerini yapmaya başladı. Aydilge, 'Küçük Şarkı Evreni' isimli ilk albümünü "Oyuncağı müzik olan bir kızın, sürprizlerle dolu oyuncak evi" olarak tanımlıyor.

Lisedeyken evinin garajını Amerikan gruplarına özenerek, prova stüdyosu haline getirmek için ailesine epey bir dil döken ve sonrasında da çeşitli bar ve etkinliklerde sahne alan Aydilge, Ankara'da kalmaktan ve cover yapmaktan tatmin olamayacağını anlayıp üniversiteyi (birincilikle) bitirir bitirmez İstanbul'a taşındı.

Müzisyenliğinin yanı sıra yazar olarak da iddialı tavrını sürdüren Aydilge'nin 'Kalemimin Ucundaki Düşler' (1998) Toplumsal Dönüşüm Yayınları, 'Bulimia Sokağı' (2002) Remzi Kitabevi, 'Altın Aşk Vuruşu' (2004) Everest Yayınları tarafından yayımlanan üç kitabı bulunuyor.
Bölüm Etiketleri : Aydilge kimdir, Aydilge biyografi, Aydilge hayati

42885 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim