8 Temmuz 2020 Çarşamba
Sitemizde şuan 3 aktif ziyaretçi var

Aslı Seçkin (1969 - .... ) Kimdir, Aslı Seçkin (1969 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aslı Seçkin (1969 -  .... )

1969 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Koleji ( TED ) ilk kısımda eğitim gördükten sonra H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Keman bölümüne girdi. Türk ve Macar hocaların denetiminde keman, solfej, armoni, form ve orkestra dersleri alarak mezun oldu. Daha sonra aynı okulun Tiyatro bölümünün açtığı sınavı kazanarak, dört yıllık eğitim süresince Prof. Cüneyt Gökçer, Bozkurt Kuruç, Asuman Korad, Çetin Tekindor,Doç. Lemi Bilgin, Leyla Barutçu, Lale Gerger ve Andrew Jametski ile çalışma olanağı bularak mimik, rol, sahne, diksiyon ve müzikal dersleri aldı.


Opera sanatçısı olan ablası Gül Seçkin’in gözetiminde 6 yıl Türk ve yabancı hocalardan şan eğitimi aldı. 1990 yılında İtalya’nın Roma kentinde reji, oyunculuk ve şan konusunda araştırmalar yaptı. 1992 de Peter Weiss’in Marat-Sade adlı yapıtı için orkestra düzenlemesini yaparak aynı oyunda rol aldı.


1992’de Tiyatro Yüksek Lisans’tan mezun oldu. 1993’de İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na girdi ve ilk olarak Evita müzikalinde rol aldı.


1993 – 94 yıllarında TRT için çekilen “Geçmişin İzleri” adlı dizide rol aldı. Aynı yıl AGM’de öğretim görevlisi olarak şan, solfej, keman ve tiyatro dersleri vermeye başladı. 1993 – 94 sezonunda Bulgakov’un Moliere adlı yapıtında Rus yönetmen   Leonid Heifetz’le çalıştı ve başrol aldı. 1994 yaz sezonunda Amerika’da Broadway’de birçok müzikali yerinde inceleyerek araştırmalar yaptı.


Yine 1994 yılında Lev Tolstoy’un “Savaş ve Barış” adlı yapıtının sahneye konulabilmesi için uzun süreli dramaturji çalışmaları yaptı. 1995 - 96 sezonunda aynı yapıtın yardımcı rejisörlüğünü de üstlendi ve rol aldı.


1996'da Yavuz Özkan’ın yönettiği “Bir Erkeğin Anatomisi” adlı filmde oynadı. Televizyon film ve dizilerinde rol aldı. ( Şehnaz Tango, Kara Melek vb...) 1997’de Hakan Altıner’in yönettiği “İbiş’in Rüyası” nda rol aldı.


1998– 99 sezonunda Haşmet Zeybek’in yönettiği “İkinci Ses” adlı oyunda başrol oynadı. 2000 sezonunda Burçin Oraloğlu’nun yönettiği “Hepsi Oğlumdu” adlı eserde rol aldı.Bu eserdeki rolüyle “2001 Lions Selim Naşit Özcan Tiyatro Ödülleri; En İyi yardımcı kadın oyuncu’’ödülünü aldı.


2002 sezonunda 17 yıldır devam eden (lüküs hayat)oyununun yenilenen kadrosunda rol aldı.TODER VE ÇASOD üyesi olan Aslı SEÇKİN  İst.B.Şehir Tiyatrosu oyuncusu olarak görevini sürdürmektedir. 


Bölüm Etiketleri : Aslı Seçkin (1969 - .... ) kimdir, Aslı Seçkin (1969 - .... ) biyografi, Aslı Seçkin (1969 - .... ) hayati

47024 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim