2 Aralık 2020 Çarşamba
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Pınar Aylin (1972 - .... ) Kimdir, Pınar Aylin (1972 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Pınar Aylin (1972 -  .... )

Pınar Aylin 12 Mayıs 1972 tarihinde İzmir'de doğdu. İzmir Özel Türk koleji'nin ardından, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okudu. Mezun olduktan sonra Kanal Ege'de televizyon programı yaptı. Daha sonra İstanbul'a gelerek müzik dünyasına girdi. Şu ana kadar 5 albüm yayınlamıştır.


Albümleri
Ben Bahara Hazırım (1995)
Güneşten (1997)
Ay Işığında (1998)
Çöl Fırtınası (2000)
No:5 (2005)Kendi ifadesiyle Pınar Aylin:
İzmirli olmanın getirdiği her türlü avantajı yaşayarak büyüdüm. İlkokula 5 yaşında gidip öğretmen annemin en hayırlı öğrencisi oldum.İzmir özel Türk koleji'ne gittiğimde o kadar miniktim ki okulun maskotu oldum. 16 yaşımda 3.tercihim olan İletişim fakültesi'ni kazanıp Ege üniversitesine'ne girdim ve okulda burnumu sokmadığım bir şey kalmayana dek herşeye yetişdim.O sıralar reklamcılık adına yaratıcı birşeyler yapacağımı düşünürken T.R.T 'den gelen bir teklifle gençlik programları sunmaya başladım.


Ve tabii ki televizyonculuk da cazip geldi mezun olunca direk Kanal Ege 'ye girip kendi kendi programlarımı hazırlayıp sunmaya başladım. Diyeceksiniz ki "hadi müziğe gel" ,hep hobi olarak baktığım için burada raks ailesinin etkisini asla yadsıyamayacağım ve "ailenin kızı" olarak İstanbul'a gönderilmenin getirdiği şansın farkında olarak 22 yaşımda buraya geldim ve sonrasındaki 4 albümle sizlerle tanıştım.


Sizler beni özlediniz bende sizi ama 5.albümü yapmadan önce hayatımın en önemli ve en güzel işini yaptığımı düşündüğüm kızımı dünyaya getirdim ve onun 0-2 yaş arası eğitimini bensiz geçirmemesi ve benimde onun bu en tatlı dönemini kaçırmamam adına sizlerden biraz uzak kaldım.Ve şimdi bunca özlemden ve 1 senelik stüdyo maratonundan sonra yeniden beraberiz.Bu süre de en az doğum hazırlığı kadar detaylı ve titiz geçti.


Mutfakta Ben, Aytekin kurt, Cüneyt çakım'dan oluşan takım ve destek güçler serhan sokulgan ve duran genç'le vitrinde ise promosyon başında yavuz yıldırım ve özel timi ile bu işin duayeni ve beni keşfeden kişi sevgili patronum şahin özer'in büyük güçüyle yeni bebeğimiz No.5 ile sonunda buluştuk.

Bölüm Etiketleri : Pınar Aylin (1972 - .... ) kimdir, Pınar Aylin (1972 - .... ) biyografi, Pınar Aylin (1972 - .... ) hayati

44478 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim