1 Aralık 2020 Salı
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Engin Günaydın (1972 - .... ) Kimdir, Engin Günaydın (1972 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Engin Günaydın (1972 -  .... )

29 Ocak 1972'de Tokat'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Konservatuar bölümüne girdi. 1992 senesinde, okulun 2. yılında Mimar Sinan Üniversitesi konservatuar bölümüne geçiş yaparak İstanbul'a geldi.


1997 yılında, "Otogargara" da küçük bir rol aldı. Otogargara'nın setinde komiklik yaparken aldığı teklifle "Bir Demet Tiyatro" dizisinde rol alma şansı yakaladı. Uzunca bir süre, Zabıta İrfan karakterini canlandırdı. Daha sonra Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın'ın baş rolönünü oynadığı Aşkım Aşkım adlı dizi de aşçı rolünde oynadı.


2001'de Zeki Demirkubuz'un yönettiği "Yazgı" filminde Necati rolündeydi. 2003 yılında "Hadi Uç Bakalım" ve "Alacakaranlık" dizilerinde oynadı.


2004 yılında Okan Bayülgen'in şov programı olan Zaga ekibine girdi. Zaga'da kısa skeçlerle seyirci karşısına çıktı. Aynı sene "Size Baba Diyebilir miyim?" adlı dizide rol almasının yanı sıra, "Yazı Tura" filminde Sencer karakterini canlandırıyordu.


2005 senesinde, Gülse Birsel'in teklifiyle asıl çıkışını yapacağı "Avrupa Yakası" dizisi ekibine katıldı.Bu dizide "Burhan Altıntop" karakterini canlandıran Günaydın, büyük ilgi görmektedir.Ayrıca "O Hikayedeki Mal Benim" adında bir stand up gösterisi yapmaktadır.Muhteşem Yüzyıl dizisinde Gül Ağa karakterini canlandırmaktadır.Bölüm Etiketleri : Engin Günaydın (1972 - .... ) kimdir, Engin Günaydın (1972 - .... ) biyografi, Engin Günaydın (1972 - .... ) hayati

45631 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim