5 Aralık 2020 Cumartesi
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Tuğba Özay (1978 - .... ) Kimdir, Tuğba Özay (1978 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tuğba  Özay (1978 -  .... )

10 Şubat 1978'de İstanbul'da doğmuştur. Ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon, öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir.


Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde yapmış,daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur.


Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş, sonradan Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır. Ayrıca motorsiklet tutkusu ile tanınır.


Menkenliğe 1994'de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı 'Sonradan Görmeler' televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.


1995'de Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996'da Paris'te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye'ye dönmüş, ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir.


1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekilde sıralanabilir:1997'de Mahsun Kırmızıgül ile 'Hemşerim' TV dizisinde oynamış, 'Aynalı Tahir' TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmştir.


1998'de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur.


1999'de 'Çiçek Taksi' TV dizisinde oynamıştır.


Sonraki yıllarda, 'Zehirli Çiçek', 'Yapayalnız' ve 'Bizim Otel' gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır.


Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunması kariyerinde belirleyici bir aşama olmuştur.


2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde en iyi manken-model seçilmiştir.
Ferhan Şensoy'un sahneye koyduğu 'Dün Gece Ormanda Çok Komik Birşey Oldu' oyunu ile öğrencilik yıllarının aşkı tiyatroya dönüş yapmıştır.


11 Ağustos 2007 tarihinde Rulet Operasyonu’nda, Susurluk Davası hükümlülerinden Yaşar Öz ve 7 kişinin tutuklanmasının ardından Mahkeme, Tuğba Özay’ın ’suç örgütüne yardım etmekten’  tutuklanmasına karar verdi. 


Bölüm Etiketleri : Tuğba Özay (1978 - .... ) kimdir, Tuğba Özay (1978 - .... ) biyografi, Tuğba Özay (1978 - .... ) hayati

39128 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim