24 Ekim 2021 Pazar
Sitemizde şuan 6 aktif ziyaretçi var

Burcu Güneş (1975 - .... ) Kimdir, Burcu Güneş (1975 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Burcu  Güneş (1975 -  .... )

12 Ağustos 1975 yılında İzmir’de doğdu. Ailenin tek çocuğu olarak müzikle iç içe büyüdü. Şirinyer'de geçen çocukluk yılları ailesindeki ayrılıklar ve mücadelelerle geçti. Babasının müzikle dolu dünyasında küçük bir çocukken bile her an evde ve babasının çalıştığı yerlerde olan müzik provalarında pek çok şeye iştirak ederek, ilk bestesini 12 yaşında yaptığında gelecekte müziği seçeceğini göstermeye başlamıştı bile.


Bir süre sonra babası ile kurdukları Dio, Trio ve orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde jazz ve pop müzik şarkıları söyledi. 18 yaşına geldiğinde  İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuar Müdürü Prof. Müfit Bayraşa'dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri alarak kendini geliştirmeye devam etti. İzmir'in tanınmış Jazz klüplerinde ve bazı büyük otellerinde, yaz ayları Bodrum'da şarkı söylerken bir yandan Müfit Bayraşa ile çeşitli festivallere ve müzik yarışmalarına katıldı ve birçok ödül aldı.


Kendi söz ve bestelerini  dünyaca ünlü klasik piyanistimiz Burçin Büke'ye dinletti. Birlikte stüdyoya girerek her ikisine ait şarkılar oluşturup kayıtlarını hazırladılar.Bu kayıtlar İstanbul 'a Raks Universal  plak şirketine gönderildi. Bir hafta sonra bu şirketten  gelen teklifle acil olarak İstanbul'a ilk albümünü hazırlaması için çağırıldı. 1998 yılında  ilk albümü "Aşk Yarası"nı piyasaya süren Burcu, bu albümde ayrıca Gloria Gayner'ın söylediği "First be a Woman" isimli şarkıyı Zeynep Talu'nun yazdığı Türkçe sözlerle yorumladı. 1998 yılının en iyi çıkış yapan bayan pop şarkıcısı oldu. TAÇSAV'dan "Türk gençlerine örnek yaşam tarzı nedeni ile 2001 Yılı " İdeal Türk Genç Kızı " seçildi.


Şirketi ile anlaşmazlıklar yaşamaya başlayan ve  T.M.S.F ihalesine kadar süren bir mücadele dönemi geçiren sanatçı, sözleşmesini ve sanatsal faaliyetlerinin haklarını kendisi satın alarak bir ilke ve özgürlük zaferine imza attı.


Albümleri


1998  Aşk Yarası
2001  Tılsım 
2004  Ay Şahit
2006  Ben Ateş Ben Su
2008  On The Club
2009  Sihirbaz
2010  Tamamdır


Bölüm Etiketleri : Burcu Güneş (1975 - .... ) kimdir, Burcu Güneş (1975 - .... ) biyografi, Burcu Güneş (1975 - .... ) hayati

46553 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim